Що таке AEGEE?

AEGEE (вимовляється як АЄЖЕ) – це абревіатура від Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe або у перекладі з французької мови – Асоціація Генеральних Штатів Студентів Європи. Також часто згадується як Форум Європейських студентів. Це студентська організація, яка сприяє розвитку співпраці, комунікації та інтеграції серед молоді в Європі. Як неурядова, політично незалежна і некомерційна організація AEGEE відкрита для студентів та молодих людей від 18 до 35 років з усіх факультетів та дисциплін - сьогодні налічує 13 000 членів, активних у близько 200 університетських містах у 40 європейських країнах, що робить AEGEE найбільшою міждисциплінарною студентською асоціацією в Європі.

Європейський студентський Форум AEGEE було засновано в 1985 році в Парижі. З самого початку організація ставить ідею єдиної Європи як основну у діяльності. Проте для перших активістів організації важливим було втілити в реальність їх ідеї. Організація почала швидко розростатись утворюючи мережу студентських об’єднань, чим забезпечує ідеальну платформу для молоді з 40 європейських країн, яка забезпечує можливість працювати разом над міжнародними заходами, такими як: конференції, семінари, культурні обміни, навчальні курси, літні університети, та поїздки.

Що нас відрізняє?  

 • Міждисциплінарна організація;
 • Немає національного рівня (Європа без кордонів);
 • Учасники як з країн ЄС, так і поза його межами;
 • Політично неаморфна, проте не представляє жодної політичної партії.


Наше бачення:

AEGEE пропагує демократичну, різносторонню Європу без кордонів, яка буде соціально, економічно та політично інтегрована, та цінності активної участі молодих людей в її розвитку та розбудові.


Фокус  нашої організації на 2014-2017: 

 • Поширення европтимізму;
 • Працевлаштування;
 • Молодіжна мобільність;
 • Неформальна освіта.

Заохочуючи до подорожей та програм мобільності студентів для навчання, роботи чи стажування, стимулюючі дискусії та організацію спільних проектів, AEGEE робить реальну спробу подолати національні, культурні та етнічні розбіжності і створити концепт Європи в очах молоді. AEGEE працює без будь-яких об’єднань на національному рівні,лише на загальному європейському, тобто не існує AEGEE- України чи AEGEE- Нідерландів, а тільки окремі міста, які повноправні відносно одне одного.

Детально про структуру і функції підрозділів Європейського рівня можна почитати у розділі «AEGEE Europe» на нашому сайті.

Основними цілями AEGEE є:

 • сприяння формування єдиної Європи без упереджень;
 • прагнення до створення відкритого і толерантного суспільства сьогодні і завтра;
 • сприяння демократії, захисту прав людини, терпимості, транскордонному співробітництву, мобільності та європейського формату в освіті.

Одним з найвідоміших досягнень AEGEE є ефективне лобіювання інтересів для створення програми Erasmus у 1980 році. У 2001 році організація AEGEE працювала разом з ESN (Erasmus Student Network) і ESIB (The National Unions of Students in Europe, now European Students’ Union) над проектом  «SocratinAction". В результаті,було залучено1000000 студентів і масштаб програми Erasmus було розширено. AEGEE також відомий своїм найтривалішим проектом – Літній Університет, який збирає тисячі студентів щоліта і охоплює широке коле питань: від мовних курсів до семінарів щодо політичних, культурних або екологічних проблем.

AEGEE має статус учасника в діяльності Ради Європи, які мають консультативний статус в Організації Об'єднаних Націй, робочий статус в ЮНЕСКО і в той же час членом Європейського молодіжного форуму. Організація має також ряд видатних особистостей серед своїх генеральних партнерів: Михайло Горбачов, лауреат Нобелівської премії миру, Вацлав Гавел, колишній президент Чеської Республіки; Ерік Фроман, колишній президент Європейської асоціації університетів, Вольфганг Тірзе, колишній Президент Бундестагу та Романо Проді, колишній прем'єр-міністр Італії та президент Європейської Комісії.